Przejdź do treści

Zapraszamy na V edycję Forum Wizja Rozwoju!

Jubileuszowa, piąta edycja Forum Wizja Rozwoju została zaplanowana na 20-21 czerwca 2022r. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w gmachu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W trakcie konferencji omówione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiej gospodarki. Grono znamienitych ekspertów poruszy kwestie m.in. bezpieczeństwa, energetyki, nowych technologii czy troski o rozwój i tożsamość lokalnych społeczności. Honorowy patronat nad imprezą objął premier Mateusz Morawiecki.

Dokąd zmierza polska gospodarka? Odpowiedzi na to pytanie poszuka kilkadziesiąt ekspertów: przedsiębiorców, ekonomistów,  polityków i naukowców. Udział w konferencji zadeklarowały także ministerstwa kompetencyjnie związane z tematyką debat. Tradycyjnie, poza zagadnieniami takimi jak energetyka czy geopolityka, ważnym  elementem rozmów będzie również „srebrna gospodarka”, czyli aktywność zawodowa seniorów.

Warto wspomnieć, że Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce. Przed nami już piąta edycja tej konferencji.

Realizując pięć lat temu pomysł zorganizowania forum gospodarczego, jakiego brakowało w tej części kraju, marzyliśmy o wydarzeniu ważnym i renomowanym – wspomina prezes Fundacji Wizja Rozwoju dr Andrzej Michalak. –– Ale nie spodziewaliśmy się, że co roku będzie ono gromadzić kilka tysięcy uczestników: naukowców, przedsiębiorców, menedżerów spółek skarbu państwa i osób decydujących na najwyższym szczeblu o kształcie i strategii rozwoju polskiej gospodarki. Tymczasem rozgłos i reputacja imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania. Co roku Forum proponuje ważne i newralgiczne tematy kilkudziesięciu paneli, gromadzi wybitnych ekspertów i hołduje idei zamiany dyskusji plenarnych w konkretne postanowienia i decyzje. 

Nowością tegorocznej odsłony Forum będą m.in. Targi Pracy, zorganizowane we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy oraz izbami rzemieślniczymi. Nieodłącznym elementem imprezy są także wydarzenia towarzyszące: 40–lecie „Solidarności Walczącej” organizowane w Warszawie oraz III Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich.