Funkcje te pełni od października 2018 roku. Był także prezesem Zarządu Fundacji LOTOS, a obecnie jest członkiem jej Rady. Od kilku lat związany z branżą paliwowo-energetyczną. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny PR i komunikacji. Wcześniej zatrudniony w Grupie ENERGA, gdzie również pełnił funkcję rzecznika prasowego. Był także dyrektorem programowym i dyrektorem ds. rozwoju i studia telewizyjnego w Polskim Radiu Koszalin, a także prokurentem w tej spółce. Wieloletni dziennikarz radiowy i telewizyjny. Pracował w największych redakcjach informacyjnych w Polsce. Na ich antenach relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.
Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Absolwent studiów Executive MBA organizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.
Wieloletni wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Współautor publikacji „Dostęp do informacji publicznej. Wybrane aspekty teorii i praktyki”.
Historyk z zamiłowania i wykształcenia. Posiada honorowy tytuł „Przyjaciela Gniewu”, chociaż pochodzi z Pomorza Zachodniego, z miejscowości Gwda Mała nad rzeką Gwdą. Od 20 lat mieszka w Gdańsku.

Prelekcje