Przejdź do treści

Komunikat organizacyjny dotyczący 40lecia Solidarności Walczącej

Wydarzeniem towarzyszącym V edycji Forum Wizja Rozwoju są obchody 40 rocznicy powstania Solidarności Walczącej. Ważny komunikat organizacyjny dla uczestników obchodów.


Obchody podzielone będą na 3 części: 11-12.06 we Wrocławiu, 23-24.06 w Gdyni i 25-26.06 w Warszawie. Współorganizatorem części Obchodów odbywających się w Gdyni i w Warszawie jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Z Wrocławia, Poznania, Warszawy, Krakowa/Katowic i Rzeszowa/Lublina zorganizowany będzie bezpłatny przejazd autokarami dla uczestników wydarzenia.
Planowany wyjazd z miejsc początkowych odbędzie się 22 czerwca (środa) w godzinach wczesnopopołudniowych.
W Gdyni przygotowane będą bezpłatne noclegi z 22/23 i 23/24 czerwca.

Chęć noclegu prosimy zgłaszać na adres: noclegi@fundacja-pih.pl w tytule maila podając nazwisko i imię osoby zgłaszanej.

Z Gdyni te same autokary zawiozą uczestników do Warszawy. W niedzielę rozwiozą uczestników do miejsc skąd wyruszały. W Warszawie również zapewniamy nocleg dla uczestników z 24/25 i 25/26 czerwca.

Zgłoszenia muszą zawierać

  • miejsce noclegu (Gdynia, Warszawa lub obie lokalizacje)
  • nazwisko i imię uczestnika
  • miejscowość zamieszkania osoby zgłaszającej
  • WAŻNE: nr legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej wydanej przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych (jeśli uczestnik posiada taką legitymację)

Zgłoszenia na przejazdy autokarami będziemy przyjmować oddzielnie w terminie późniejszym. Wsparcie finansowe zapewnia Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – w ramach Funduszu Patriotycznego oraz Totalizator Sportowy.